Now reading
Degustare de vinuri Crama Darabonț

Degustare de vinuri Crama Darabonț

În data de 20 august am mai marcat o premieră: Crama Darabonț a oferit spre degustare pentru prima oară membrilor noștri vinurile sale. A fost o premieră și în sensul în care familia Darabonț, ca membri ai asociației noastre, a fost în dublu rol de gazde și oaspeți.

La a treia generație de viticultori, familia Darabonț din Biharia, județul Bihor, are acum în grijă peste 40 de hectare de vie. Vița cultivată cu multă pasiune (a întregii familii) și strugurii aleși cu mare atenție aduc pe masa ta vinuri proaspete, din vii tinere, obținute cu mijloace moderne.

Au fost degustate următoarele vinuri:

  • Mezzin Alb Regal
  • Mezzin Alb Doré
  • Mezzin Cuvée Alb
  • Mezzin Rose
  • DA – Cuvée Alb
  • RA – Orange
  • BO – Rose
  • NT – Cuvée 19

Serban Sincai

What do you think?