Now reading
Degustare de vinuri import AWine

Degustare de vinuri import AWine

În zilele de 18 și 19 octombrie 2018, membrii Asociației pentru Cultura și Civilizația Vinului Millésime au degustat și au aflat poveștile unor vinuri austriece aduse în România de către Alexander Salinacki prin intermediul companiei sale AWine. În premieră, fapt onorabil pentru ACCV Millesime, importatorul și prezentatorul vinurilor, are și calitatea de membru al Asociației noastre. Felicitări Alexander și succes mai departe!

Au fost degustate următoarele vinuri:

  • Gelber Muskateller – Riede Ritzental 2017 / Crama Holzer
  • Roter Veltliner Altweingarten 2017 / Crama Schuster
  • Grüner Veltliner Ganztraube vom Stein Reserve 2017 / Crama Holzer
  • New Style (Chardonnay si Pinot Blanc) 2016 / Crama Salzl
  • Zweigelt Reserve 2016 / Crama Salzl
  • Pannoterra (Zweigelt, Cabernet Sauvignon si Merlot) 2016 / Crama Salzl

 

Serban Sincai

What do you think?