Now reading
Degustare de vinuri Crama Davino

Degustare de vinuri Crama Davino

„Timpul pierdut nu-l mai poți întoarce” spune un proverb românesc, așa că, lăsând în urmă ce a fost (și sperând în mai bine) și profitând de permisiunea desfășurării evenimentelor în aer liber precum și de vremea bună de afară, am continut în 6 și 7 august seria „degustărilor pe terasă”. De data aceasta, prietenii noștri de la Crama Davino ne-au încântat cu multe vinuri de calitate înaltă (caracterizare sinonimă cu însăși Crama Davino) și cu poveștile care stau în spatele producerii acestor licori divine. Îi mulțumim încă o dată lui Dan Balaban,  membru onorific al Asociației noastre și susținător de nădejde al ei, precum și prietenului, mai apropiat fizic de zona noastră, Cristi Casapu pentru două seri minunate. Îi mulțumim deasemenea și unui alt membru care a făcut posibile aceste degustări în aer liber și anume lui Eugen Pocian sau mai cunoscut pentru prieteni și gurmanzi ca Eugen Corsarul.

Au fost degustate vinurile:

  • Iacob Alb 2019
  • Monogram Feteasca alba 2019
  • Domaine Ceptura Blanc 2019
  • Revelatio 2019
  • Iacob Rose 2019
  • Domaine Ceptura Rose 2019
  • Domaine Ceptura Rouge 2016
  • Flamboyant 2016

Serban Sincai

What do you think?