Now reading
Degustare de vinuri Crama Maximarc

Degustare de vinuri Crama Maximarc

În zilele de 30și 31 ianuarie, o nouă cramă și-a prezentat pentru prima oară vinurile membrilor asociației noastre, Crama Maximarc, „unde visele devin vinuri”, din Miniș – Crișana. Pe lângă această primă vizită, am mai marcat o premieră, prin faptul că enologul cramei, din cauza și în același timp datorită unui eveniment fericit în viața familiei sale, nu a fost prezent fizic, ci doar virtual alături de noi. Emanuele Reolon, pentru că despre el este vorba, ne-a încântat de la distanță cu poveștile despre cramă, despre struguri și vinificație și despre „copiii” săi (vinurile) prezenți și fizic cu noi.

Au fost degustate vinurile:

  • Mustoasă MaxiMarc 2018
  • Fetească Regală MaxiMarc 2018 
  • Cadarcă MaxiMarc 2018 
  • Merlot MaxiMarc 2018
  • Mustoasă de Măderat Castel Sofia 2018
  • Pinot Noir Castel Sofia 2016
  • Suiram Castel Sofia 2016 

 

Serban Sincai

What do you think?