Now reading
Degustare de vinuri Cramele Jidvei

Degustare de vinuri Cramele Jidvei

În zilele de 27 și 28 s-a încheiat la Millesime un august intens atât din punct de vedere al vremii călduroase, cât și din punct de vedere al numărului de degustări oferite membrilor noștri. S-a încheiat totodată și perioada un pic neobișnuită, dar în același timp interesantă a degustărilor în aer liber (încă o dată mulțumiri colegului nostru Eugen). Și pentru că orice final trebuie să aibă farmecul lui, am beneficiat pentru acesta de prezența Cramelor Jidvei, un nume atât de cunoscut și apreciat în România (și nu numai) încât este foarte greu de adăugat ceva, în afară de mulțumiri,  la prezentarea acestui „monstru sacru” al lumii vinului românesc.

Au fost degustate vinurile:

  • Spumant Jidvei Extra Brut
  • Mysterium RR+SB 2019
  • Owner’s Choice Ana Sauvignon Blanc 2019
  • Mysterium PN+CH+FA 2019
  • Owner’s Choice Ana Chardonnay 2019
  • Owner’s Choice Maria Feteasca Alba 2018
  • Owner’s Choice Maria Pinot Gris 2018
  • Tezaur Roze 2019
  • Mysterium CS+PN+SY 2019
  • Eiswein 2018

Serban Sincai

What do you think?