Now reading
Degustare de vinuri Nachbil

Degustare de vinuri Nachbil

Degustările anului 2019 s-au terminat pentru membrii Asociației noastre în zilele de 12 și 13 decembrie cu o incursiune într-o zonă apropiată nouă și anume Satu Mare și mai exact Beltiug, de unde am degustat vinurile Cramei Nachbil. Au fost seri cu vinuri de calitate și cu povești pe măsură spuse de către Bianca Szakacs Orha, vinuri și povești din care am aflat caracteristicile terroir-ului din Beltiug, dar și filosofia proprietarilor și a enologului și implicit a cramei de a se dedica și de a munci cu scopul unic de produce calitate și astfel de a mulțumi fiecare iubitor de vin. Pe noi ne-au mulțumit și le mulțumim!

Au fost degustate vinurile:

  • La Capela Trio Alb 2018
  • Nachbil Riesling de Rhin 2018
  • Nachbil Grand Pa Amphora nefiltrat 2018
  • La Capela Pinot Noir 2018
  • La Capela Cuvée Selection Red 2016
  • Nachbil Blaufrankisch nefiltrat 2017
  • Nachbil Syrah Reserve 2017

 

Serban Sincai

What do you think?